Vojka a okolie - Pravidelne! • Začiatok:      Vojka, Slovensko
  Koniec:         Vojka, Slovensko
  Trasa:            cca. 9km, cez Dunajské ramená okolo Vojky
  Trvanie:        cca. 4 hodiny ,

  Je vhodné aj pre malé deti!

   

  Stretneme sa o 9:00 vo Vojke na brehu Dunajských ramien pri futbalovom ihrisku. Po inštruktáži, určení posádok a rozdávaní pádiel a plávacích viest nastúpime na vodu. Ramená na tomto úseku budú pestré, zo začiatku vhodne široké aby sme si osvojili pádlovanie a aby sme si zvykli na 2,3 alebo 4 miestne kanoe. (Je možné absolvovať aj s 8 miestnym stabilným katamaránom, tzn. spojené kánoe!)

  Cestou zavítame do krásneho ramena,  ktoré niekedy bolo prepojené so starým Dunajom. Na vode môžeme spozorovať: Labute s mláďatami, volavky popoľavé, striebrité a purpurové, kormorána, za šťastia aj rybárika riečného, uvidíme aj stopy po bobroch.

  Na prestávku sa zastavíme pri jazere Vojka, kde za priaznivého počasia sa môžeme okúpať v čistej a v teplej vode. Po prestávke sa pozrieme na neďaleko kvitnúce Lekná.

  Jeden malebný ostrovček obchádzajúc sa dostaneme na svižnejšiu vodu z ktorej vybočíme smerom  na našu "mininiagaru".

  Budeme sa voziť po rýchlom prúde, kým zrazu sa ocitneme na mieste, kde sme tento zaujímavo strávení, skvelí deň začínali.  

  Tip: Vo Vojke pešo neďaleko od miesta, kde sme zaparkovali autá, reštaurácia Csente Čárda, kde po splave si môžete váš smäd a hlad uhasiť, miestnymi špecialitami.  Chutný obed tiež odporúčame stráviť v reštaurácii Bodza v Dobrohošti. Na pizzu si zavítajte do miestnej Méry Pizzérie.

   

  Pre príjemné strávenie splavu potrebujete:

  •  -Náhradnú športovú obuv a oblečenie,
  • - Plavky, uterák a pršiplášť, repelent,
  • - Ochranné prostriedky proti slnečnému žiareniu: krémy, slnečné okuliare, šiltovka alebo klobúk,
  • - Postačujúce množstvo tekutiny na cestu (2l vody),
  • - Občerstvenie: desiata alebo ľahký obed na cestu.

   

  Naše ceny:

    Dospelí: Deti do 15 r:  
    25 € 20 €  
         

  Zľava pre rodiny:  (2 Dospelí + až 3 deti do 15 rokov)  65 €

   

  V cene je zahrnuté:

  • - vodácky výstroj (2-3-4 miestne turistické kánoe alebo 8 miestny stabilný katamarán, tzn. dve spojené kánoe,  pádlo, certifikované plávacie vesty, vankúš na sedenie),
  • - detské pádla pre malé deti,
  • - sudy pre uchovávanie vašich osobných vecí,
  • - skúsený sprievodca (-ovia),
  • - "rýchlokurz" pádlovania pre začiatočníkov,
  • - fotky na pamiatku,

   

   

Nový dunajský ostrov sa rozprestiera medzi starým korytom Dunaja a jeho novovybudovaným umelým kanálom Vodného diela Gabčíkovo cca. 20 km južne od Bratislavy. Na ostrove s lužným lesom sa nachádza časť jedinečnej suchozemskej delty Dunaja siahajúca na územie Slovenska. Medzi spleťou dunajských ramien sa rozprestiera národná prírodná rezervácia Ostrov orliaka morského. Okrem orliaka morského, ktorý tu má jediné hniezdisko v strednej Európe, v nej žije kormorán veľký,  volavka popolavá, volavka purpurová a iné vzácne druhy vtákov.vyznačené trasy


NEWSLETTER
KONTAKTY
Ing. Zoltán Jankó - VODNETURY.sk
Dobrohošť 141, 930 31 Dobrohošť, SK
Tel.: +421 (0) 905 291 430
Email: info@vodnetury.sk

Všetky práva vyhradené - www.vodnetury.sk
Webdizajn - GRANDIOSOFT

© Všetky práva vyhradené - www.vodnetury.sk

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam