SK HU DE
logo
logo
logo
Hlavné menu

Projekty EUEcoregion SKHU – Posilnenie podpory a ochrany biodiverzity na zachovanie prírodného dedičstva v slovensko-maďarskom prihraničnom regióne

Operačný program: Program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko

Prioritná os: Príroda a kultúra

Špecifický cieľ: Zvýšenie atraktivity cezhraničnej oblasti   

Hlavný cieľ projektu: spoločný rozvoj prírodného dedičstva Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy a Prírodného parku Szigetköz prostredníctvom koordinovaného zvyšovania environmentálneho povedomia verejnosti, budovania ekoturistickej a enviro-vzdelávacej infraštruktúry a zlepšenia spolupráce verejného a súkromného sektora v tejto oblasti.

Individuálne ciele: rozvoj ekoturistickej ponuky v prihraničnej oblasti a pozitívna motivácia účastníkov aktivít projektu, ktorej cieľom je zmena správania sa smerom k aktívnej ochrane prírody a biodiverzity.

Najdôležitejšie aktivity v projekte:

  1. Zaobstaranie prívesu pre turistické kanoe.
  2. Zaobstaranie 10 turistických kanoe.
  3. Vytvorenie ubytovacích možností na Malom-Žitnom ostrove v obci Dobrohošť v 12 kusov dvojlôžkových drevených domčekoch pre cykloturistiku a vodácku turistiku.

Realizácia projektu: 01.11.2020-31.10.2022

Hlavné výstupy projektu: podpora vodáckej turistiky v Dobrohošti (SK), nové ubytovacie kapacity v Dobrohošti (SK), podpora cyklistickej a vodáckej turistiky v prihraničnej oblasti SK-HU.

Partneri projektu: Bratislavský samosprávny kraj – hlavný partner projektu. Projektoví partneri: Pisztráng Kör Egyesület enviro-združenie (HU), Ing. Zoltán Jankó – VODNETURY.sk (SK), Szigetköz Natúrpark Egyesület (HU), obec Kimle (HU).

Rozpočet projektu – z toho: 50 000 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja: 42 500 EUR
Vlastné spolufinancovanie: 7 500 EUR

Súčasný stav realizácie projektu: Dňa 23.02.2021 prebehlo úvodné stretnutie projektových partnerov. Takéto stretnutia bude Bratislavský samosprávny kraj, ako vedúci partner projektu, organizovať niekoľko krát v priebehu realizácie projektu. Ich účelom je koordinácia projektových aktivít či výstupov projektu. Čaká sa na vydanie stavebného povolania. Príves bol zaobstaraný.

Obsah tejto stránky nemusí nevyhnutne predstavovať oficiálne stanovisko Európskej únie.

NEWSLETTER
KONTAKTY
Ing. Zoltán Jankó - VODNETURY.sk
Dobrohošť 141, 930 31 Dobrohošť, SK
Tel.: +421 (0) 905 291 430
Email: info@vodnetury.sk

Všetky práva vyhradené - www.vodnetury.sk
Webdizajn - GRANDIOSOFT

© Všetky práva vyhradené - www.vodnetury.sk

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam