A Dunameder elterelése és a bősi vízmű építése után, 1992-ben megnőtt a terület vonzereje. A sokat vitatott bősi vízierőmű kezdett külföldi turistákat vonzani, különösen a szomszédos országokból, Csehországból, Magyarországról és Ausztriából. Az építkezés során két 70 hektár területű tavat hoztak létre, amelyek a közeli városok, különösen Pozsony lakosainak népszerű célpontjaivá váltak.
Elkezdett közlekedni a komp Vajka és Keszölcés között, amely új arakciót és hozzáférést jelentett a régió látogatói számára (a már meglévő megközelítések mellett: Pozsony - Csúny irányából és a Bősi vízerőmű irányából). A vízműrendszer és a régi Duna-medence között kialakult sziget új, még nem hivatalos földrajzi elnevezést kapott: Kis Csallóköz. Három település van a Kis Csallóköz szigeten: Doborgaz (330 lakos), Dunavajka (420 lakos) és Bodak (350 lakos), amelyek jó feltételeket kínálnak a turizmusnak.
A szigeten halad át a Nemzetközi dunai kerékpárút, amely Németországból vezet Ausztrián keresztül a vízierőmű felvízcsatorna melletti töltésén, Vajkánál átmegy a tavak körül, és elhagyja a szigetet a bősi vízierőműn keresztül. A Dunacsúnyban utólag épített komplexum, két vadvízi versenypályával és a Danubiana múzeum, amely a modern művészetek tárháza, a térség további vonzereje lett. A régió egyre inkább keresettebb elsősorban a vízi turizmus és a rekreáció miatt, amihez igazodtak a helyi infrastrukturális beruházások és a tavak körüli (zárt) rekreációs központ kiépítése is.
A dunai ártéri erdők a növény- és állatvilágukkal kellemes kirándulásokat nyújtanak a látogatóknak. A szabályzott, egyedülálló öreg Duna folyami rendszere, amely egész területre kiterjed, lehetővé teszi az egész éves evezést.
A Kis Csallóköz szigeten már 1992 óta foglalkozunk idegenforgalommal. A vízitúrák kezdetben az ismerőseink és barátaink számára lettek rendezve. Reméltük, hogy az igyekezeteinknek lesz jövője és ezáltal tudjuk jelenleg megosztani önökkel az élményeinket, emelyeket nyújt ez az egyedülálló hely a dunai ágrendszer hálózatával.
A schengeni övezetbe való belépésünk óta (2007.12.21) ezeket az evezéseket a Duna mindkét oldalán, úgy a szlovákiai -, mind a szomszédos magyaroldalon végezzük. A határok nélküli dunai ágrendszer még több élményt és élvezetet nyújt.
Találd meg a hibát!